#jesuisautolekarnicka: Prohlášení k článku o autolékárničkách v MF Dnes 6. 3. 2018

Vážení kolegové, přátelé, čtenáři,

rád bych se čistě osobně vymezil vůči publikování článku s názvem „Autolékárny při nehodě k ničemu“, který vyšel v deníku MF dnes 6. března 2018.

Autolékárnička versus demokracie. Rád bych bojoval za obojí (Ondřej Koudela)Cítím hluboké znepokojení, zlost a vztek. Večer 5. března 2018 proběhly po celé České republice masové demonstrace, které se zastávaly demokratických principů a odsuzovaly jejich pošlapávání, jak jej v poslední době provádí Andrej Babiš, Miloš Zeman a další politici.

Deník MF Dnes se k této významné události postavil manipulativním způsobem, který mi z novinářského hlediska připadá zcela neprofesionální. Na titulní straně dal prostor sdělením, která s demonstracemi nikterak nesouvisejí a snaží se tak — věřím, že naprosto záměrně — odvádět pozornost od protestů, které jsou zaměřeny i proti jeho majiteli, Andreji Babišovi.

Stal jsem se tak částečně tím, kdo pomáhá Deníku MF Dnes zakrývat podstatné a klíčové politické události jen proto, že jeho majiteli nejsou po chuti. Vnímám to jako zneužití mých vyjádření a mé poctivé práce ve prospěch politické manipulace. A tomuto zneužití jsem nemohl jakkoliv zabránit. Dokonce je tato událost v rozporu s etickým kodexem sdružení PrPom, jehož jsem zakladatelem, a které se deklaruje jako přísně nepolitické.

Prosím, abyste vnímali zcela odděleně dvě mé snahy, které se kvůli selhání deníku MF Dnes dostaly do konfliktu:

  1. Upřímně se snažím, aby na českém trhu došlo k prudkému zvýšení kvality autolékárniček. V rámci této snahy adekvátně komunikuji s médii a poskytuji férové informace. Samotný článek o autolékárničkách považuji obsahově za profesionální. Jeho autorky odvedly, dle mého názoru, dobrou práci. Za tvrzeními v článku si plně stojím.
  2. Upřímně se snažím, abych společně s Vámi mohl žít v zemi, ve které je demokracie pevně zakotvena a respektována jako základní princip lidského soužití. Vymezuji se vůči lidem, kteří se o toto nezasazují, popřípadě vedou naši zemi neprofesionálním způsobem. Jako zodpovědný občan jsem například podepsán pod peticí „Milion chvilek pro demokracii“. Toto vymezování mohu provádět pouze v osobní rovině, abych zároveň respektoval etický kodex své vlastní firmy.

Děkuji Vám, že tuto ostudnou shodu okolností pochopíte. Věřím, že se pod mé prohlášení rádi připojí i další lidé, moji kolegové, kteří jsou ve stejném článku citováni. Rád jim zde dám prostor.

S pozdravem Vám všem, upřímně zklamaný,
Ondřej Koudela
#jesuisautolekarnicka

Update

Díky moc za mohutnou podporu nejen na sociálních sítích, které se mi od vás dostalo. Někoho z vás napadlo vytvořit tag #jesuisautolekarnicka, který mi přijde jako vynikající recese a moc mě baví! Jiní jste mi rovnou napsali a podpořili mě.

Například Tereza Vojtová, lektorka první pomoci  mi napsala:

„Dovolte mi moc poděkovat za Vaše dnešní vyjádření do médií. Byla jsem včera opravdu zklamaná, že MF na titulní straně uveřejnila onen článek o lékárničkách, jakkoli s jeho obsahem plně souhlasím a o to více mě zaskočilo, že jste tam figurovali Vy, které já všude doporučuji jako nejlepší společnost na výuku první pomoci u nás. Bylo mi smutno, že jste se nechali zatáhnout do politických bojů někoho takového, jako je pan Babiš, který se nám snaží rozvrátit republiku před očima a hlavně rozvrátit a rozklížit lidi mezi sebou, což se mu postupně daří….

 

Jak moc se mi dnes při čtení Vašeho dnešního prohlášení ulevilo, si ani neumíte představit. Jsem ráda, že mezi mladými lidmi zůstává vědomí svobody projevu, že se umíte ozvat a nenecháte to být a že Vás opět s klidným srdcem a klidným svědomím budu všem známým a klientům doporučovat :)“

Díky, Terezo! 🙂

Vážím si vašich reakcí,  zejména vašeho smyslu pro humor a nadsázky. Hodím sem aspoň jeden tweet za všechny vaše komentáře  sdílení apod., které mi udělaly radost.Demokracie versus autolékárnička - tweet od Starý mrzout

4 thoughts on “#jesuisautolekarnicka: Prohlášení k článku o autolékárničkách v MF Dnes 6. 3. 2018

  1. Jeden clověk z MF mi na to odepsal, že “ to přeci bylo na straně 2″ … Tak o co jde ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..