Proč KOUD? Proč Suchar?

Zkusil jsem zkracovat své zbytečně dlouhé příjmení, až vyšlo KOUD. Mít (na internetu) svůj KOUT je přece fajn. Navíc jsem trochu jinej, mám svůj vlastní CODE [koud]. A často se pokouším něco KOUT, utvářet… 

Každé písmeno v KOUD nese název činnosti, která mě charakterizuje:

# Kráčím

Život jako cesta, to je moje téma už od prvního zážitkového kurzu, který jsem organizoval s partou skvělých lektorů. Je to hodně přirozená metafora. V životě chceme někam dojít. Postoupit. Nelíbí se nám ustrnout na místě. Navíc svými kroky chceme zanechat stopu. No, aspoň já to tak mám.

# Objevuji

Učit se nové věci, objevovat svět, to je má celoživotní vášeň. Není možné být dobrým lektorem, pokud si neuvědomíme, že se nikdy nepřestaneme učit nové věci. A tak objevuji. Lidi, vztahy, sebe, metody, triky, místa, myšlenky, knihy, svět. Objevuji, že jsou věci, které se dají objevovat opakovaně. Aikidó je takové – pořád nabízí něco nového. Číst některé knihy je stejné. Třeba Malý princ, Tracyho tygr, Jonathan Livingston Racek, Muž který sázel stromy… A lidé jsou také takoví.

# Učím

Být lektor je má velká vášeň. Seznam věcí, které bych se rád naučil, nemá konce. Seznam věcí, které bych chtěl naučit vás, je sice konečný, ale vcelku dlouhý. Věřím, že každý z nás se snažíme vytvořit ze sebe tu nejlepší možnou verzi svého já. Lektor je tu od toho, aby vám v tom pomáhal. Navíc, když lektoruji, vždy se učíme oba. Win – win.

# Dupnu si

Některé věci a někteří lidé mě vztekají. Zdvihají ze židle a nenechají v klidu. Často si dupnu a provádím věci na truc. A jsem cynický či sarkastický. Stojím si za svými názory, i když jsou někdy nepopulární a skoro nikdy v souladu s většinou. Jsem velmi zásadový a pevně si stojím za svými hodnotami. Některé z nich považuji za tak univerzální a základní, že když je někdo neuznává, vztekám se. A dupnu si.

Proč Suchar?

Protože se méně zaměřuji na emoce a více na obsah.

Není to tak, že bych s emocemi nepracoval vůbec, neprožíval je, nebo jim nerozuměl. Jako lektor se bez práce s emocemi neobejdu. Umím ale emoce odstínit v okamžiku, kdy nám spíše škodí a brání nám v dosahování našich cílů. Suchar jsem také tím, jak klidně a na rovinu konstatuji věci, o kterých se jiní ostýchají mluvit.

A protože mi tak říká moje milá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..