Proč KOUD? Proč Suchar?

Začal jsem tedy zkoumat dostupnost domén pro osobní blog. Domény jako koudela.cz, koudela.eu, kode.la apod. jsou už obsazené. Zkusil jsem zkracovat, až vyšlo KOUD. Mít (na internetu) svůj kout je přece fajn. Navíc jsem trochu jinej, mám svůj vlastní code [koud]. A často se pokouším něco kout, utvářet… 

A potom jsem zjistil, že až nějak přirozeně snadno umím vytvořit na každé písmeno název činnosti, která mě charakterizuje:

Kráčím

Život jako cesta, to je moje téma už od prvního zážitkového kurzu, který jsem organizoval s partou skvělých lektorů. Je to hodně přirozená metafora. V životě chceme někam dojít. Postoupit. Nelíbí se nám ustrnout na místě. Navíc svými kroky chceme zanechat stopu. No, aspoň já to tak mám.

Objevuji

Učit se nové věci, objevovat svět. To je má celoživotní vášeň a už dávno jsem si uvědomil, že se jí nikdy nezbavím. Stále trvám na tom, že není možné být dobrým lektorem, pokud si neuvědomíme, že se po celý život nepřestaneme učit nové věci. A tak objevuji. Lidi, vztahy, sebe, metody, triky, místa, myšlenky, knihy, svět. Objevuji, že jsou věci, které se dají objevovat opakovaně. Aikido je takové — pořád nabízí něco nového. Číst některé knihy je stejné. Třeba Malý princ, Tracyho tygr… A lidé jsou také takoví.

Učím

Učit lidi (a rovněž sebe sama) je má velká vášeň. Jsem jako houba a pořád bych nasával nějaké novoty. Seznam věcí, které bych se rád naučil, nemá konce. A přestože jsem se začátkem podnikání postupně utlumil svůj lektorský rozvoj a vkládám energii do jiných věcí, vím moc dobře, že až se mi uvolní ruce, obrátím se zase k lektorování. Budu hledat novou inspiraci a prostor, kam lektorsky růst. Moc se na to těším.

Dupnu si

Ano ano. Tohle ke mně patří. Je mnoho věcí a lidí, tady na světě, které mě vztekají. Zdvihají ze židle a nenechají v klidu. Často si dupnu a provádím věci na truc. A jsem cynický či sarkastický. Stojím si za svými názory, i když jsou někdy nepopulární a skoro nikdy v souladu s většinou. Jsem velmi zásadový a pevně si stojím za svými hodnotami. Některé z nich považuji za tak univerzální a základní, že když je někdo neuznává, vztekám se. A dupnu si.

Proč Suchar?

Protože jsem suchar.

A protože mi tak říká moje drahá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..