Co ten Ondřej vlastně chce?

Používám aplikaci TOMIKUP, takže stačí kliknout níže a můžete listovat seznamem mých snů a přání 🙂 

V původním textu, který jsem nechal níže, najdete obecné tipy, které platí pořád. Dá se podle nich tedy řídit dlouhodobě.


Původní text mých přání

Znám svoje pocity, když někdo slaví narozky. Nebo když jsou Vánoce. Vždycky rád dávám dárky. A vždycky na ně mám vysoké nároky. Chci, aby měl oslavenec opravdu radost, aby měl dárek nějakou reálnou užitnou hodnotu. A taky aby to bylo nějak osobní, opravdu ode mě. Často mám problém něco vhodného vymyslet.

Jsem vesměs pragmatickej člověk. Mám rád win-win řešení. Takže jsem pro vás připravil jednoduchý guideline, jak se s dárkem pro Ondřeje snadno vypořádat. Tady to máte:

Nic.

Touhle myšlenkou byste měli začít, protože tohle je úplně v pořádku. Místo pobíhání někde po obchodech, blešácích nebo eshopech si na mě prostě najděte čas. Zavolejte mi večer (jojo, učím se večer nepracovat) — nejraději si s lidmi volám cestou na trénink nebo z něj, dejte vědět, upřesním. Nebo mě vytáhněte na pivo. Budu rád. Víc není potřeba. Děkuju!

Knihy

Knihy prostě miluju, nikdy jich není dost. Čtu hlavně sci-fi a fantasy. Ale nejen to. Mám rád taky rád literaturu faktu. Nebo jak to nazvat. A miluju nakladatelství Jan Melvil Publishing. Vypíšu pár věcí, které mě zaujaly v poslední době, nebo je mám dlouhodobě rád a občas se k nim vracím. Tedy knihy, které už mám:

  • Základy sociální psychologie (Nicky Hayesová)
  • Společnosti nové doby (Petrusek)
  • Zbraně vlivu (Robert B. Cialdini)
  • Nikdy nedělej kompromis (knížka napsaná chlápkem, který dělal 20 let vyjednavače u FBI)
  • Vládneme, nerušit (Erik Tabery)
  • Poetika obrazu (Epstein)
  • Biografie — mám Ginsberga, Peroutku (od Kosatíka), rád si přečtu o dalších osobnostech

Audioknihy

Taková podkapitola. Miluju audioknihy. Mám toho už asi 50 GB a dochází mi inspirace, co ještě číst. Může to být i anglicky, když je to načtený s dobrou výslovností. Spousta se toho dá postahovat zadarmo.

Čajování

K téhle radosti se začínám opět vracet. A moje výbava by jistě snesla ještě pár doplňků. Nemám čajové moře. Chybí mi váha na čaj (malá, pokud možno zavírací, s přesností na desetiny gramů). Kde shánět? U Tina, v Dharmasale, v Teamountain.

Alkohol

Za poslední léta se mi v podstatě vyprázdnil bar. Osobně nepiju tvrdej, nicméně bych tam stejně chtěl mít nějakých pár flašek pro návštěvy a pro rodiče, když zajdou na žejdlíček. Zkuste vybrat něco, co sami rádi pijete. Aspoň ke mně na to pak můžete chodit. Win-win. Já osobně mám rád kvalitní medovinu (tzn. že neobsahuje přidaný líh ani cukr ani barviva), kvalitní griotku (tu co dováží táta z Moravy od výrobce). A hlavně mám rád dobrý piva. Moc ne klasický český piva, spíš apy, ipy, klidně i nějakej ale. Čím originálnější a méně známé, tím lepší. Nejvíc mi chutná asi DBC Ipa od Ravenu.

Obrázky

Vzniklo mi doma pár prázdných míst. Vyházel jsem z nich kalendáře a už je tam nechci. Chtěl bych tam něco osobního, příjemného, ručně vyrobeného. Malujete? Super! Pojďme o tom hodit řeč, třeba nás něco napadne.

Různé

Rád nosím trička s claimy, které poutají pozornost a něco sdělují. Můžete třeba zkusit něco z kolekce Kefírer. Rád chodím do sauny (hlavně do té na Náplavce, nebo do Sauna Spotu).


Takže asi tak. Zvláštní dopis Ježíškovi nečekejte. Budu jen pravidelně updatovat seznamy na TOMIKUP. Je hodně divný psát si o dárky. Cítil jsem se u toho docela nervózně až hloupě. Tak jsem rád, že to mám za sebou. A vy teď asi taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..