Co dělám na Silvestra? Kráčím.

Na silvestra potřebuju kráčet — Ondřej KoudelaNějak jsem nikdy nepřišel na chuť klasickým silvestrovským hrátkám, které spočívají v uzavření skupiny osob v horské chatě, nebo, ještě hůř, v nějakém bytě. Často to může být příjemné, ba vtipné. To asi záleží na množství konzumovaných lihovin, na počtu kvalitních muzikantů. A nebo na výběru stolních her. Nikdy mi ale takové silvestry nepomohly opravdu vnitřně přejít z roku starého do roku nového. A takový přechod mi připadá přeci jen poměrně důležitý.

Podle mě je třeba ze starého roku do nového kráčet. Aspoň trochu. Učinit skutečný předěl a sdělit sám sobě, že jsem někam došel. A během toho kráčení mít možnost ohlížet se na cestu za sebou. A hledět vpřed, na cestu, která mě čeká. A činit mnoho metafor. Procházet se nejen sněhem, ale také svými myšlenkami, zkušenostmi a plány. Vystoupat si na vrchol nejen pro krásný výhled, ale také pro ponaučení z předchozího roku. A užít si nejen výhled z vršku hory, ale získat i bilancující nadhled. Během silvestrovského kráčení hledám cestu nejen lesem, ale také svým životem.

Cesta do nového roku...Samozřejmě, že je možné se do nového roku propít. Nebo jej prostě prospat. Či strávit v práci. Tohle všechno už jsem vyzkoušel. Zjistil jsem ale, že potřebuji víc. Silvestr a Nový rok jsou jedny z mála okamžiků, kdy se i já utrhnu a mám opravdu volno. A vzhledem k tomu, že rozjíždět podnikání není zrovna žádný med, je moje potřeba bilancovat a spřádat plány ještě intenzivnější, než obvykle.

Letos tedy vyrážím projít s kamarádem hřeben Nízkých Tater. Pokud se vám také zachtělo silvestrovského a novoročního kráčení, můžete se k nám přidat. Stačí mi napsat.

A šťastný Nový rok!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..